Історія створення шкільної бібліотеки

Бібліотека школи №14 була створена у 1955 році. Знаходилась вона у непристосованому приміщенні площею 42 м.кв.
Першим бібліотекарем працювала Островська Марія Арсентіївна -учитель природознавства та хімії. Перший запис у інвентарній книзі було зроблено 01.07.1955 р.
Робота бібліотеки була спланована відповідно до вимог того часу. Книжковий фонд становив приблизно 2 тисячі екземплярів: книги, газети, журнали.
Фонд художньої літератури був досить різноманітним.. Класики української літератури – Т.Шевченко, М.Коцюбинський, О.Кобилянська, А.Тесленко, І.Нечуй-Левицький, П.Мирний, І.Франко та ін. Класики російської літератури: О.Пушкін, Л.Толстой, М.Горький, О.Островський, А. Чехов, М.Гоголь.
Бібліотека отримувала такі газети і журнали, як „Роман-газета”, „Вітчизна”, „Радянська школа”, „Семья й школа”, „Література в школі”, „Українська мова в школі”, „Наука і життя”, „Природа”, „Мічурінець”, „Бібліотекар”,  „Україна”, „Радянська жінка”, „Барвінок”, „Зміна”, „Дніпро”.
З квітня 1957 по 1978 рік посаду бібліотекаря обіймала Цвіліхівська Марія Степанівна, уродженка села Коржової Бабанаського (нині Уманського) району. Закінчила фізико-математичний факультет Уманського педагогічного інституту. На той період бібліотека постійно поповнювалася творами українських, російських та зарубіжних письменників. До бібліотеки надходили і періодичні видання.
Краща Валентина Лаврентіївна прийняла керівництво бібліотекою у 1978 році. Вона отримала освіту також в Уманському педагогічному інституті за фахом „хімік-біолог”.
У 1988 році у зв’язку із добудовою до школи нового корпусу бібліотека розташувалась у новому приміщенні, що складається із двох кімнат і двох книгосховищ. На даний момент фонд бібліотеки складається з близько 13 тисяч екземплярів художньої літератури та 17 тисяч екземплярів підручників.
Із 1988 року у бібліотеці вже працюють 2 бібліотекарі. Зокрема з 1988 по 1996 рік на посаді бібліотекаря працювала Кишеньова Ольга Вікторівна, за освітою учитель обслуговуючої праці, яка також є випускницею Уманського педагогічного інституту.
А з 1997 року посаду другого бібліотекаря обіймає Сакал Ірина Сергіївна, за освітою бібліотекар-бібліограф, закінчила Київський національний інститут культури і мистецтв.
У 1998, 2002 та 2006 роках на базі нашої бібліотеки були проведені загальноміські семінарські заняття.
У 1998 році проведений семінар на тему „Збереження навчальної літератури”. Масовий захід „Книга твій друг або подорож у країну літературних героїв”.
У 2006 році організований відкритий бібліотечний урок „Енциклопедія – шлях до знань”.
2011 рік – підготовка та проведення презентації „Сучасна дитяча проза”.
2013 рік – фестиваль „Світ книги”, а також інсценування учнями п’ятих класів за твором М.Метерлінка „Синій птах”.